Polecane obiekty

Domki HALLERÓWKA Willa IKA Pensjonat MODERNA Dom Wczasowy KLIF ROSEVIA RESORT - Rozewie Pokoje CHŁAPOWIANKA

Atrakcje w okolicach Władysławowa:

Jastrzębia Góra - dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowym brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Więcej...
Chłapowo  - sołectwo wchodzące w skład Władysławowa, usytuowane na wysokim klifowym brzegu. Więcej...

Atrakcje

Plaża »

Plaża to najważniejsza atrakcja turystyczna Władysławowa - latem przyciąga tysiące spragnionych słońca turystów. We Władysławowie działa 5 strzeżonych kąpielisk morskich.

Port Władysławowo »

Port Władysławowo - port we Władysławowie służy przede wszystkim rybakom, ale chętnie korzystają także z niego turyści - spacerując po falochronie, płynąc statkiem na wycieczkowy rejs, czy kutrem na wędkarski połów dorsza.

Centralny Ośrodek Sportu »

Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO to przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. Ale to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek z wieloma atrakcjami.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żeromskiego 52
 • 58 674 63 00

Aleja Gwiazd Sportu »

Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała ALEJA GWIAZD SPORTU.

Hallerówka »

Hallerówka - to drewniany budynek należący przed wojną do gen. Józefa Hallera, który wraz z rodziną mieszkał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświęcona generałowi z cennymi pamiątkami po nim.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Morska 6
 • 58 674 07 95

Dom Rybaka »

Dom Rybaka - to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Obecnie to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. Mieści się tu również restauracja i charakterystyczna wysoka baszta z tarasem widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Władysławowo, przylądek Rozewie, morze, zatokę Pucką oraz Półwysep Helski.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Hallera 19
 • 502 329 066
 • venapromotion@wp.pl

Pomniki »

Pomniki we Władysławowie - w mieście jest kilka pomników związanych z Władysławowem - pomniki: Generała Józefa Hallera, Antoniego Abrahama - działacza kaszubskiego.

Kościół Wniebowzięcia NMP »

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie - to świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żeromskiego 32

Atrakcje dla dzieci »

Władysławowo Atrakcje dla Dzieci: wesołe miasteczko, Ocean Park, Muzeum Motyli, wieża widokowa Domu Rybaka, Magiczny Zawrót Głowy. Warto również odwiedzić atrakcje dla dzieci w okolicy: latarnia morska Rozewie, Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze, Wąwóz Chłapowski, Lisi Jar czy Osadę Sławutowo.

Prywatne Muzeum Motyli »

Prywatne Muzeum Motyli - Prywatne Muzeum Motyli zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Hallera 19
 • 502 329 066
 • infomuzeum@orange.pl

Magiczny Zawrót Głowy »

Muzeum Iluzji czyli wystawa Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie. Ciekawa atrakcja turystyczna dla dzieci znajdująca się na V piętrze wieży widokowej, w Domu Rybaka. Wystawa poświęcona jest iluzjom optycznym. Dodatkowo w muzeum znajduje się Gabinet Śmiechu z 13 lustrami, w których wygląda się zupełnie inaczej.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19
 • 50 232 90 66
 • infomuzeum@orange.pl

Park Rozrywki Ocean Park »

Ocean Park we Władysławowie to atrakcja turystyczna pozwalająca na przyswojenie sobie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach. Ekspozycja została przygotowana z zachowaniem naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żwirowa 13
 • 606 422 994
 • kontakt@oceanpark.pl

Lunapark Sowiński »

Lunapark Sowiński - wesołe miasteczko we Władysławowie to niewątpliwa atrakcja miasta - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Usytuowane jest ono w centrum Władysławowa, przy Domu Rybaka.

 • 84-120 Władysławowo, ul. Gen Józefa Hallera
 • 502 524 226
 • waldeksowinski@wp.pl

Paralotnie »

Paralotnie - paralotniarze właśnie w gminie Władysławowo znajdą wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Klifowe wysokie wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kilku lat chętnie wybierają paralotniarze oraz motolotniarze jako miejsce startu.

Windsurfing »

Windsurfing - Mekką miłośników windsurfingu jest Zatoka Pucka. Płytka i prędko nagrzewająca się woda, małe zafalowanie, a na dodatek przewaga wiatrów zachodnich, wiejących niemal wzdłuż brzegu, stwarzają idealne warunki dla amatorów żagla na desce, zarówno o wysokim stopniu wtajemniczenia jak i początkujących.

Trasy rowerowe »

Rowery - Do jazdy rowerem doskonale nadaje się droga, zwana Bulwarem Nadmorskim, prowadząca od Władysławowa aż do Karwi. Trasa rowerowa prowadzi również na koniec Półwyspu Helskiego. W sezonie letnim działa kilka wypożyczalni rowerów, skuterów i ekorowerów.

Osada Sławutowo »

Osada Sławutowo niedaleko Władysławowa (około 15 km). Osada Słowiańska Sławutowo organizuje żywe lekcje historii - warsztaty rzemieślnicze (kowalstwo, garncarstwo, tkactwo, zielarstwo), pokazy kuchni średniowiecznej. Osada kultywuje dawne tradycje i obrzędy aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat.

 • 84-100 Sławutowo, ul. Wejherowska 76
 • 604 148 233

Latarnie Morskie »

Latarnie Morskie w okolicy Władysławowa. Latarnia morska to obowiązkowa atrakcja turystyczna do zobaczenia przez każdego wczasowicza odpoczywającego nad morzem. Najbliższe od Władysławowa latarnie morskie to: Latarnia Rozewie, Latarnia w Jastarni, Latarnia w Sopocie, Latarnia Stilo i Latarnia Czołpino.

Wizyt: 1 143 091, Dziś: 1 047, Osób online: 12

FacebookKontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem