Władysławowo Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża to najważniejsza atrakcja turystyczna Władysławowa - latem przyciąga tysiące spragnionych słońca turystów. We Władysławowie działa 5 strzeżonych kąpielisk morskich. więcej »

Port Władysławowo »

Port Władysławowo - port we Władysławowie służy przede wszystkim rybakom, ale chętnie korzystają także z niego turyści - spacerując po falochronie, płynąc statkiem na wycieczkowy rejs, czy kutrem na wędkarski połów dorsza. więcej »

Aleja Gwiazd Sportu »

Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała ALEJA GWIAZD SPORTU. więcej »

Magiczny Zawrót Głowy »

Muzeum Iluzji czyli wystawa Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie. Ciekawa atrakcja turystyczna dla dzieci znajdująca się na V piętrze wieży widokowej, w Domu Rybaka. Wystawa poświęcona jest iluzjom optycznym. więcej »

 • ul. Gen. Hallera 19, Władysławowo
 • 50 232 90 66
 • infomuzeum@orange.pl

Park Rozrywki Ocean Park »

Ocean Park we Władysławowie to atrakcja turystyczna pozwalająca na przyswojenie sobie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach. więcej »

 • ul. Żwirowa 13, Władysławowo
 • 606 422 994
 • kontakt@oceanpark.pl

Lunapark Sowiński »

Lunapark Sowiński - wesołe miasteczko we Władysławowie to niewątpliwa atrakcja miasta - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Usytuowane jest ono w centrum Władysławowa, przy Domu Rybaka. więcej »

 • ul. Gen Józefa Hallera, Władysławowo
 • 502 524 226
 • waldeksowinski@wp.pl

Labirynt w Polu Kukurydzy »

Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie to miejsce niezwykłej przygody! Znajdziesz tu wiele różnych atrakcji, które pochłoną całą rodzinę na godziny świetnej zabawy! więcej »

 • ul. Władysławowska 304/105, Swarzewo
 • 781 937 587
 • labiryntwpolukukurydzy@o2.pl

Prywatne Muzeum Motyli »

Prywatne Muzeum Motyli - Prywatne Muzeum Motyli zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata. więcej »

 • ul. Hallera 19, Władysławowo
 • 502 329 066
 • infomuzeum@orange.pl

Paralotnie »

Klifowe wysokie wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kilku lat chętnie wybierają paralotniarze oraz motolotniarze jako miejsce startu. więcej »

Windsurfing »

Windsurfing - Mekką miłośników windsurfingu jest Zatoka Pucka. Płytka i prędko nagrzewająca się woda, małe zafalowanie, a na dodatek przewaga wiatrów zachodnich, wiejących niemal wzdłuż brzegu, stwarzają idealne warunki dla amatorów żagla na desce, zarówno o wysokim stopniu wtajemniczenia jak i początkujących. więcej »

Hallerówka »

Hallerówka - to drewniany budynek należący przed wojną do gen. Józefa Hallera, który wraz z rodziną mieszkał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświęcona generałowi z cennymi pamiątkami po nim. więcej »

 • ul. Morska 6, Władysławowo
 • 58 674 07 95

Dom Rybaka »

Dom Rybaka - to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Obecnie to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. więcej »

 • ul. Hallera 19, Władysławowo
 • 502 329 066
 • venapromotion@wp.pl

Pomnik Antoniego Abrahama »

Pomniki we Władysławowie - w mieście jest kilka pomników związanych z Władysławowem, między innymi Antoniego Abrahama - działacza kaszubskiego. więcej »

 • ul. 1 Maja, Władysławowo

Centralny Ośrodek Sportu »

Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO to przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. Ale to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek z wieloma atrakcjami. więcej »

 • ul. Żeromskiego 52, Władysławowo
 • 58 674 63 00

Kościół Wniebowzięcia NMP »

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie - to świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. więcej »

 • ul. Żeromskiego 32, Władysławowo

Osada Sławutowo »

Osada Sławutowo niedaleko Władysławowa (około 15 km). Osada Słowiańska Sławutowo organizuje żywe lekcje historii - warsztaty rzemieślnicze (kowalstwo, garncarstwo, tkactwo, zielarstwo), pokazy kuchni średniowiecznej. więcej »

 • ul. Wejherowska 76, Sławutowo
 • 604 148 233

Coctail Bar w Jastrzębiej Górze »

Coctail Bar w Jastrzębiej Górze to świetna atrakcja dla tych, którzy lubią gasić letnie pragnienie drinkami owocowymi. Tutaj jest ich pod dostatkiem! Największą atrakcją tego miejsca jest brak menu. więcej »

 • ul. Droga Rybacka 60, Jastrzębia Góra
 • 691 450 000

Pałac w Krokowej »

Krokowa położona jest kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od Władysławowa. więcej »

 • ul. Zamkowa 1, Krokowa
 • 58 77 42 111

Rezerwat Przylądek Rozewie »

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewie Rezerwat krajobrazowy Przylądek Rozewie został utworzony 10 stycznia 1959 roku, w pobliżu latarni morskiej Rozewie. Zajmuje on powierzchnię ponad 12 hektarów. Ochronie podlega głównie nieczynny... więcej »

Rezerwat Słone Łąki »

Utworzony został 30 listopada 1999 roku w celu ochrony cennych łąk halofilnych, rzadkich gatunków roślin i siedlisk cennych dla ptaków. więcej »

Rezerwat Dolina Chłapowska »

Krajobrazowy rezerwat przyrody Dolina Chłapowska o powierzchni 24,83 ha utworzony w 2000 roku. więcej »

Groty w Mechowie »

Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. Ta niewielka, sufozyjna jaskinia jest jedyną tego typu w Polsce oraz w Północnej Europie. Odkryta została w 1818 roku. więcej »

 • 84-106 Mechowo

Piesze szlaki turystyczne »

Piesze szlaki turystyczne to dobra alternatywa dla tych, którzy są fanami aktywnego odpoczynku. Dodatkowym atutem jest klimat. Nadmorskie powietrze dobrze sprzyja wszystkim spacerującym. więcej »

Trasy rowerowe »

Rowery - Do jazdy rowerem doskonale nadaje się droga, zwana Bulwarem Nadmorskim, prowadząca od Władysławowa aż do Karwi. Trasa rowerowa prowadzi również na koniec Półwyspu Helskiego. więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy został utworzony 5 stycznia 1978 roku. Jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Półwysep Helski »

Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa. więcej »

Latarnia morska Rozewie »

Latarnia morska na Przylądku Rozewie to jedna z najstarszych tego typu budowli nad polskim wybrzeżem morskim. Dzięki temu wewnątrz latarni znajduje się muzeum tematyczne dotyczące latarni morskich w Polsce. więcej »

 • ul. Leona Wzorka 1, Rozewie
 • 58 674 95 42

Latarnia morska Czołpino »

Latarnia Czołpino jest oddalona od miasta. Znajduje się w cichej, spokojnej okolicy. Jest umiejscowiona 1000 metrów od brzegu morza. więcej »

 • 76-214 Smołdzino

Latarnia morska w Jastarni »

Latarnia morska w Jastarni powstała w roku 1950. Obecna latarnia morska została zbudowana na pozostałościach zniszczonego obiektu w czasach II Wojny Światowej. więcej »

 • ul. Kościuszki 2A, Jastarania

Latarnia morska w Sopocie »

Odmiennym typem takiej budowli jest również latarnia w Sopocie – idealnie wkomponowała się w krajobraz miasta i chętnie odwiedzają ją turyści, którzy chcą popatrzeć na miasto i słynne molo z góry. więcej »

 • Plac Zdrojowy 3, Sopot

Latarnia morska Stilo »

Latarnia Stilo jest umiejscowiona w odległości pięciu kilometrów od wsi Stilo, nazywanej również Ostenik. Od Łeby leży zaledwie 5 kilometrów. Charakterystyczny dla latarni Stilo jest jej kształt i kolor. więcej »

 • 84-210 Sasino
 • 58 676 33 06

Jastrzębia Góra »

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo - gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. więcej »

Chłapowo »

Chłapowo jest rodzinną miejscowością kaszubskiego pisarza Augustyna Necla, twórcy między innymi: "Krwawego sztormu", "Kutrów o czerwonych żaglach", "Sagi o szwedzkiej chëczy". więcej »

Chałupy »

Obecnie miejscowość zmieniła trochę swój charakter, stając się mekką dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Karwia »

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. więcej »

Ostrowo »

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. więcej »

Gdańsk »

Gdańsk zachwyca i zachęca do odwiedzin miliony turystów każdego roku. Bogata oferta kulturalna i turystyczna miasta jest dostępna przez cały rok, dla każdego. więcej »

Gdynia »

Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. więcej »

Sopot »

Sopot to, obok kurortu letniskowego, również uzdrowisko. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj, by dochodzić do zdrowia, korzystając z wód solankowych wydobywanych z głębokości 800 metrów. więcej »

Historia Władysławowa »

Okolice obecnego Władysławowa zasiedlali od dawna Kaszubi, już w XIII wieku tworzyli oni rybacką społeczność utrzymującą się z połowów ryb i towarzyszących im zajęć. więcej »

Wizyt: 2 065 654, Dziś: 606, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem