Władysławowo Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża to najważniejsza atrakcja turystyczna Władysławowa - latem przyciąga tysiące spragnionych słońca turystów. We Władysławowie działa 5 strzeżonych kąpielisk morskich. więcej »

Port Władysławowo »

Port Władysławowo - port we Władysławowie służy przede wszystkim rybakom, ale chętnie korzystają także z niego turyści - spacerując po falochronie, płynąc statkiem na wycieczkowy rejs, czy kutrem na wędkarski połów dorsza. więcej »

Centralny Ośrodek Sportu »

Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO to przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. Ale to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek z wieloma atrakcjami. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żeromskiego 52
 • 58 674 63 00

Aleja Gwiazd Sportu »

Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała ALEJA GWIAZD SPORTU. więcej »

Hallerówka »

Hallerówka - to drewniany budynek należący przed wojną do gen. Józefa Hallera, który wraz z rodziną mieszkał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświęcona generałowi z cennymi pamiątkami po nim. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Morska 6
 • 58 674 07 95

Dom Rybaka »

Dom Rybaka - to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Obecnie to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. Mieści się tu również restauracja i charakterystyczna wysoka baszta z tarasem widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Władysławowo, przylądek Rozewie, morze, zatokę Pucką oraz Półwysep Helski. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Hallera 19
 • 502 329 066
 • venapromotion@wp.pl

Pomniki »

Pomniki we Władysławowie - w mieście jest kilka pomników związanych z Władysławowem - pomniki: Generała Józefa Hallera, Antoniego Abrahama - działacza kaszubskiego. więcej »

Kościół Wniebowzięcia NMP »

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie - to świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żeromskiego 32

Atrakcje dla dzieci »

Władysławowo Atrakcje dla Dzieci: wesołe miasteczko, Ocean Park, Muzeum Motyli, wieża widokowa Domu Rybaka, Magiczny Zawrót Głowy. Warto również odwiedzić atrakcje dla dzieci w okolicy: latarnia morska Rozewie, Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze, Wąwóz Chłapowski, Lisi Jar czy Osadę Sławutowo. więcej »

Prywatne Muzeum Motyli »

Prywatne Muzeum Motyli - Prywatne Muzeum Motyli zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Hallera 19
 • 502 329 066
 • infomuzeum@orange.pl

Magiczny Zawrót Głowy »

Muzeum Iluzji czyli wystawa Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie. Ciekawa atrakcja turystyczna dla dzieci znajdująca się na V piętrze wieży widokowej, w Domu Rybaka. Wystawa poświęcona jest iluzjom optycznym. Dodatkowo w muzeum znajduje się Gabinet Śmiechu z 13 lustrami, w których wygląda się zupełnie inaczej. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19
 • 50 232 90 66
 • infomuzeum@orange.pl

Park Rozrywki Ocean Park »

Ocean Park we Władysławowie to atrakcja turystyczna pozwalająca na przyswojenie sobie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach. Ekspozycja została przygotowana z zachowaniem naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Żwirowa 13
 • 606 422 994
 • kontakt@oceanpark.pl

Lunapark Sowiński »

Lunapark Sowiński - wesołe miasteczko we Władysławowie to niewątpliwa atrakcja miasta - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Usytuowane jest ono w centrum Władysławowa, przy Domu Rybaka. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Gen Józefa Hallera
 • 502 524 226
 • waldeksowinski@wp.pl

Planetarium »

Planetarium Władysławowo ciekawa atrakcja turystyczna, umiejscowione jest 50 metrów od plaży – dokładnie na przeciwko wejścia nr 3. Podróż "w Kosmos" składa się z dwóch części: pierwsza to krótka wycieczka przez Układ Słoneczny by spojrzeć na najbliższe planety, druga to projekcja wybranego filmu! więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Hryniewieckiego 9
 • 600 131 141
 • biuro@planetariumchlapowo.pl

Labirynt w Polu Kukurydzy »

Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie to miejsce niezwykłej przygody! Znajdziesz tu wiele różnych atrakcji, które pochłoną całą rodzinę na godziny świetnej zabawy! więcej »

 • ul. Władysławowska 304/105, Swarzewo
 • 781 937 587
 • labiryntwpolukukurydzy@o2.pl

Paralotnie »

Paralotnie - paralotniarze właśnie w gminie Władysławowo znajdą wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Klifowe wysokie wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kilku lat chętnie wybierają paralotniarze oraz motolotniarze jako miejsce startu. więcej »

Windsurfing »

Windsurfing - Mekką miłośników windsurfingu jest Zatoka Pucka. Płytka i prędko nagrzewająca się woda, małe zafalowanie, a na dodatek przewaga wiatrów zachodnich, wiejących niemal wzdłuż brzegu, stwarzają idealne warunki dla amatorów żagla na desce, zarówno o wysokim stopniu wtajemniczenia jak i początkujących. więcej »

Trasy rowerowe »

Rowery - Do jazdy rowerem doskonale nadaje się droga, zwana Bulwarem Nadmorskim, prowadząca od Władysławowa aż do Karwi. Trasa rowerowa prowadzi również na koniec Półwyspu Helskiego. W sezonie letnim działa kilka wypożyczalni rowerów, skuterów i ekorowerów. więcej »

Osada Sławutowo »

Osada Sławutowo niedaleko Władysławowa (około 15 km). Osada Słowiańska Sławutowo organizuje żywe lekcje historii - warsztaty rzemieślnicze (kowalstwo, garncarstwo, tkactwo, zielarstwo), pokazy kuchni średniowiecznej. Osada kultywuje dawne tradycje i obrzędy aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat. więcej »

 • 84-100 Sławutowo, ul. Wejherowska 76
 • 604 148 233

Latarnie Morskie »

Latarnie Morskie w okolicy Władysławowa. Latarnia morska to obowiązkowa atrakcja turystyczna do zobaczenia przez każdego wczasowicza odpoczywającego nad morzem. Najbliższe od Władysławowa latarnie morskie to: Latarnia Rozewie, Latarnia w Jastarni, Latarnia w Sopocie, Latarnia Stilo i Latarnia Czołpino. więcej »

Loty Widokowe »

Półwysep Helski stanowi popularne miejsce do lotów widokowych. Krajobraz, który można w tym czasie podziwiać stanowi wyjątkowa pamiątkę z wakacji. więcej »

 • Zbożowa, 84-104 Tupadły

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Jastrzębia Góra »

Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. więcej »

Chłapowo »

Chłapowo jest rodzinną miejscowością kaszubskiego pisarza Augustyna Necla, twórcy między innymi: "Krwawego sztormu", "Kutrów o czerwonych żaglach", "Sagi o szwedzkiej chëczy". więcej »

Chałupy »

Obecnie miejscowość zmieniła trochę swój charakter, stając się mekką dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Karwia »

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. więcej »

Tupadły »

Osada ta znana już była w 1224 roku jako Tapatle, a w 1227 jako Tupadła. więcej »

Ostrowo »

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy został utworzony 5 stycznia 1978 roku. Jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych. więcej »

Rezerwat Przylądek Rozewie »

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewie Rezerwat krajobrazowy Przylądek Rozewie został utworzony 10 stycznia 1959 roku, w pobliżu latarni morskiej Rozewie. Zajmuje on powierzchnię ponad 12 hektarów. Ochronie podlega głównie nieczynny... więcej »

Rezerwat Słone Łąki »

Utworzony został 30 listopada 1999 roku w celu ochrony cennych łąk halofilnych, rzadkich gatunków roślin i siedlisk cennych dla ptaków. więcej »

Rezerwat Dolina Chłapowska »

Krajobrazowy rezerwat przyrody Dolina Chłapowska o powierzchni 24,83 ha utworzony w 2000 roku. więcej »

Półwysep Helski »

Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa. więcej »

Pałac w Krokowej »

Krokowa położona jest kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od Władysławowa. więcej »

Groty w Mechowie »

Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. więcej »

Gdańsk »

Gdańsk zachwyca i zachęca do odwiedzin miliony turystów każdego roku. Bogata oferta kulturalna i turystyczna miasta jest dostępna przez cały rok, dla każdego. więcej »

Gdynia »

Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. więcej »

Sopot »

Sopot to, obok kurortu letniskowego, również uzdrowisko. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj, by dochodzić do zdrowia, korzystając z wód solankowych wydobywanych z głębokości 800 metrów. więcej »

Puck »

Rodziny z dziećmi powinny koniecznie skorzystać z oferty Muzeum Ziemi Puckiej, w którym zgromadzone zostały eksponaty pochodzące z ziemi kaszubskiej i dokumentujące procesy historyczne zachodzące w tej okolicy. więcej »

Piesze szlaki turystyczne »

Piesze szlaki turystyczne Szlak czerwony - nadmorski Długość - ok. 32kmPrzebieg szlaku: Żarnowiec - Dębki - Białogóra - Lubiatowo - Stilo - Łeba Z Żarnowca, gdzie warto zwiedzić Klasztor Cystersek (obecnie Benedyktynek), kierujemy się na p&... więcej »

Wizyt: 2 030 190, Dziś: 78, Osób online: 6

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem