Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków.

W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski  i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część.

Do Jastrzębiej Góry warto przyjechać po tzw. "sezonowym szczycie", aby rozkoszować się ciszą i zdrowym powietrzem, które późną jesienią i wczesną wiosną jest maksymalnie nasycone jodem. Po sezonie można też bardziej docenić naturalne piękno tutejszej przyrody, malowniczość wysokiego klifu i morza wzburzonego jesiennymi wiatrami.

Tak więc wczasy w Jastrzębiej Górze to dobry pomysł przez cały rok!

Jeżeli zainteresowała Cię Jastrzębia Góra i chciałbyś się tam zatrzymać na dłużej, zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową tej miejscowości.

www.jastrzebiagora.pl/noclegi/wszystkie <-- tu znajdziesz noclegi w Jastrzębiej Górze

Komentarze

Dodaj komentarz
  • atrakcje w okloicy władysławowaAutor: Darek
    Bardzo ciekawe,gdzie jest Ostrowo,bo otej miejscowości to nic nie ma.Czyżby dziura na mapie.Czy zapo...
    Bardzo ciekawe,gdzie jest Ostrowo,bo otej miejscowości to nic nie ma.Czyżby dziura na mapie.Czy zapomiana miejscowość przez włodarzy miasta.
  • WładysławowoAutor: weronika
    bardzo pięknie jest w Władysławowie ...
    bardzo pięknie jest w Władysławowie
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 899 451, Dziś: 2 100, Osób online: 39

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem