Atrakcje Turystyczne

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała ALEJA GWIAZD SPORTU. więcej »

Murale

Port Władysławowo, 84-120 Władysławowo

Hallerówka

Hallerówka - to drewniany budynek należący przed wojną do gen. Józefa Hallera, który wraz z rodziną mieszkał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświęcona generałowi z cennymi pamiątkami po nim. więcej »

ul. Morska 6, Władysławowo

Dom Rybaka

Dom Rybaka - to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Obecnie to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. więcej »

ul. Hallera 19, Władysławowo

Pomnik Antoniego Abrahama

Pomniki we Władysławowie - w mieście jest kilka pomników związanych z Władysławowem, między innymi Antoniego Abrahama - działacza kaszubskiego. więcej »

ul. 1 Maja, Władysławowo

Kościół Wniebowzięcia NMP

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie - to świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. więcej »

ul. Żeromskiego 32, Władysławowo

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo niedaleko Władysławowa (około 15 km). Osada Słowiańska Sławutowo organizuje żywe lekcje historii - warsztaty rzemieślnicze (kowalstwo, garncarstwo, tkactwo, zielarstwo), pokazy kuchni średniowiecznej. więcej »

ul. Wejherowska 76, Sławutowo

Zamek w Krokowej

Krokowa położona jest kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od Władysławowa. więcej »

ul. Zamkowa 1, Krokowa

Latarnia morska Rozewie

Latarnia morska na Przylądku Rozewie to jedna z najstarszych tego typu budowli nad polskim wybrzeżem morskim. Dzięki temu wewnątrz latarni znajduje się muzeum tematyczne dotyczące latarni morskich w Polsce. więcej »

ul. Leona Wzorka 1, Rozewie

Latarnia morska Czołpino

Latarnia Czołpino jest oddalona od miasta. Znajduje się w cichej, spokojnej okolicy. Jest umiejscowiona 1000 metrów od brzegu morza. więcej »

Latarnia morska w Jastarni

Latarnia morska w Jastarni powstała w roku 1950. Obecna latarnia morska została zbudowana na pozostałościach zniszczonego obiektu w czasach II Wojny Światowej. więcej »

ul. Kościuszki 2A, Jastarnia

Latarnia morska w Sopocie

Odmiennym typem takiej budowli jest również latarnia w Sopocie - idealnie wkomponowała się w krajobraz miasta i chętnie odwiedzają ją turyści, którzy chcą popatrzeć na miasto i słynne molo z góry. więcej »

Plac Zdrojowy 3, Sopot

Latarnia morska Stilo

Latarnia Stilo jest umiejscowiona w odległości pięciu kilometrów od wsi Stilo, nazywanej również Ostenik. Od Łeby leży zaledwie 5 kilometrów. Charakterystyczny dla latarni Stilo jest jej kształt i kolor. więcej »

Ostrowo

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. więcej »

Gdańsk

Gdańsk zachwyca i zachęca do odwiedzin miliony turystów każdego roku. Bogata oferta kulturalna i turystyczna miasta jest dostępna przez cały rok, dla każdego. więcej »

Gdynia

Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. więcej »

Sopot

Sopot to, obok kurortu letniskowego, również uzdrowisko. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj, by dochodzić do zdrowia, korzystając z wód solankowych wydobywanych z głębokości 800 metrów. więcej »

Historia Władysławowa

Okolice obecnego Władysławowa zasiedlali od dawna Kaszubi, już w XIII wieku tworzyli oni rybacką społeczność utrzymującą się z połowów ryb i towarzyszących im zajęć. więcej »