Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Kilka praktycznych informacji: 

 • Jest to część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego prowadzącego dookoła Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Łączna długość trasy to ponad 7,9 tys. km i łączy ona najważniejsze nadmorskie miejscowości, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.
 • Cały projekt EuroVelo zakłada stworzenie dwunastu międzynarodowych tras rowerowych w całej Europie, których łączna długość to w sumie ponad 60 tys. km. Przez Polskę będą przebiegać odcinki pięciu spośród nich.
 • Wyznaczanie i budowanie szlaków odbywa się według jednolitych kryteriów technicznych. Ich celem jest rozwijanie turystyki rowerowej w całej Europie. Trasy tworzone są w oparciu o już istniejące ścieżki i drogi. Cała sieć dąży do połączenia dużych miast oraz atrakcyjnych turystycznie obszarów.
 • Polski odcinek szlaku biegnie prze trzy województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Najważniejsze miejscowości na trasie R-10 to Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo, Gdynia i Sopot.
 • Część szlaku jest już gotowa, pozostałe odcinki są obecnie w budowie. Projekt obejmuje nie tylko same tras, ale również stworzenie bazy atrakcji turystycznych i usług rowerowych w pobliżu.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • szlak rowerowy R-10Autor: Jerzy
  Od Gdyni do Pucka to jest parodja szlaku rowerowego.Kłamstwo.
  Kompletnie nic się nie robi.Nawet s...
  Od Gdyni do Pucka to jest parodja szlaku rowerowego.Kłamstwo.
  Kompletnie nic się nie robi.Nawet szlak nie jest oznakowany.
  Bez mapy i GPS nikt nie trafi.Przestancie klamac że to jest międzynarodowy szlak.Wstyd.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.