Jastrzębia Góra - Jaka jest lokalizacja? Co można tu robić? Jaka jest odległość od morza? Co warto wiedzieć? Jak tutaj dotrzeć?

  • location_on Jastrzębia Góra, ul. undefined

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo - gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski  i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część.

Co ciekawego można zobaczyć w Jastrzębiej Górze? PLAŻA

Plaża w Jastrzębiej Górze to bardzo różnorodne, malownicze miejsce. Jej atutem jest jej wielkość oraz szerokość. W wielu odcinkach jest piaszczysta, w niektórych zaś mocno kamienista, co nadaje jej dodatkowego uroku. Dla tych, którzy uwielbiają latem tętniące życiem plaże, pełne turystów, te miejsce jest idealne. Jastrzębia Góra zachwyca swoim urokiem również poza sezonem. 

PROMENADA ŚWIATOWIDA

Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze to miejsce, którego nie można ominąć. To tak zwany "deptak", który jest świetną możliwością spędzenia czasu podczas letniego, wakacyjnego lenistwa. To właśnie tutaj czekają na nas różnorodne restauracje, kawiarnie czy bary, sklepiki z pamiątkami, atrakcje dla dzieci. Tutaj możemy również pośpiewać, potańczyć, spędzić czas aktywnie!

JASTRZĘBSKI KLIF

Jastrzębski klif to najwyższy klif nadmorski na wybrzeżu morza Bałtyckiego w Polsce. Klif wynosi 33 metry. Dzięki swojej okazałości daje możliwość Turystom obejrzeć z jego szczytu przepiękny zachód słońca. Wzdłuż klifu swoją trasę ma niebieski szlak spacerowy. 

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60)

Dom Whisky to jedna z bardziej popularnych atrakcji w Jastrzębiej Górze. To idealne miejsce dla wszystkich fanów tak zwanej "szkockiej wody życia". To właśnie tutaj będziemy mieli możliwość zakupu różnego rodzaju whisky, ale również jej degustacji. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możliwość zagrania w gry planszowe na piętrze budynku. 

 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0