Karwia - jaka jest lokalizacja, co warto wiedzieć, co zwiedzać,

  • location_on Karwia, ul. undefined

Karwia

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Po raz pierwszy wzmianka o tej wsi pojawiła się w 1274 roku, zaś jej polska nazwa wystąpiła ok. 1670 roku. Mimo iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem, do których przylegają  - przedzielone niebieskimi wydmami - malownicze lasy sosnowe.

Jakie atrakcje czekają na Turystów w Karwi? PLAŻA

Plaża w Karwii jest szeroką, piaszczystą plażą. To jedna z najszerszych plaż w Polsce. Plaże oddziela od miasta wysoki klif, który porośnięty jest sosnowym, zawsze zazielonym lasem. Latem plaża wypełnia się ludźmi. Dodatkowym atutem są atrakcje, które wraz z rozpoczęciem sezonu zostają rozstawione na plaży. Są to między innymi: bary, puby, atrakcje dmuchane dla dzieci, atrakcje wodne. 

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY 

Nadmorski Park Krajobrazowy to miejsce dla miłośników natury. To tutaj można zobaczyć wiele okazów fauny i flory. Na terenie Parku znajduje się wiele rezerwatów, bo aż 14. Występują tutaj wszystkie typy klifów morskich. Celem utowrzenia Parku jest ochrona wyjątkowych okazów natury oraz dbanie o ich rozwój. 

NORDIC WALKING

Nordic Walking to świetna atrakcja dla wszystkich aktywnych Turystów, którzy nie wyobrażają sobie letniego wypoczynku bez sportu. Trasa Nordic Walking na trasie Karwia - Jastrzębia Góra jest bardzo dobrze zmodernizowana. Występują trzy trasy o różnym stopniu trudności:

  • Trasa czarna - trudna i najdłuższa 
  • Trasa  czerwona -  o średnim stopniu trudności
  • Trasa zielona - najłatwiejsza i najkrótsza 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0