Ostrowo
Ostrowo to niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest nad płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wodą, na niewielkim wzniesieniu, zwanym "Kępą Ostrowską". Nazwa związana jest z wyspowym położeniem tej osady, wokół rozległych Karwieńskich i Bielawskich Błot, zalewanych w przeszłości przez morze. Okoliczne sosnowe lasy doskonale nadają się do spacerów, a malownicze łąki tworzą swoisty klimat.
Co warto zobaczyć w Ostrowie? PLAŻA
Plaże w Ostrowie charakteryzuje piękny, biały, drobny piasek oraz łagodne zejście do morza. Plaża jest latem w wyznaczonych miejscach strzeżona. Dodatkowym atutem jest możliwość przyprowadzania na plaże psów. To dobra wiadomość dla tych Turystów, którzy nie wyobrażają sobie swojego letniego wypoczynku bez pupila.
ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA
Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników.
DREWNIANA WIEŻA WIDOKOWA
W Ostrowie na uwagę zasługują: zabytkowa chata z XVIII wieku, drewniana wieża widokowa usytuowana w lesie na wysokości cmentarza, skąd rozpościera się widok na Bielawskie Błota i Ziemię Pucką oraz naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi.
KORTY TENISOWE (ul. Jagodowa 3)
Korty tenisowe w Ostrowie to świetna alternatywa dla osób lubiących różnego rodzaju sporty. Dla fanów aktywnego wypoczynku korty dostępne są na terenie ośrodka wczasowego "Dom pod Pelikanem". Osoby nie zakwaterowane w ośrodku muszą uiścić opłatę za wejście na teren kortów.
ZABYTKOWA CHATA KASZUBSKA (ul. Zabytkowa 23)
Zabytkowa Chata znajdująca się w Ostrowie daje możliwość przeniesienia się w rzeczywistość dwustu lat wstecz. To właśnie tutaj odtworzone zostały trzy sale ekspozycyjne, które ukazują jak dawniej żyli Kaszubowie. Do zabudowy przyłączona jest również część gospodarstwa rolnego, które również można zwiedzić.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada.