Piesze szlaki turystyczne - Jakie szlaki turystyczne są w okolicy? Jak prowadzi trasa?

  • location_on Władysławowo, ul. undefined

Piesze szlaki turystyczne:

  • Szlak czerwony - nadmorski (Długość - ok. 32 km, przebieg szlaku: Żarnowiec - Dębki - Białogóra - Lubiatowo - Stilo - ŁebaZ Żarnowca, gdzie warto zwiedzić)

Klasztor Cystersek (obecnie Benedyktynek), kierujemy się na północ, wzdłuż rzeki Piaśnicy, do Dębek. Z Dębek (XiX wieczne chałupy rybackie, drewniany kościół z 1935r) idziemy na zachód, wzdłuż linni brzegowej Bałtyku, aż do Białogóry, gdzie znajdują się słynne, wysokie wydmy. Z Białogóry kierujemy się na Lubiatowo, nieco oddalając się od wybrzeża, ale już w Lubiatowie zmieniamy kierunek i znów wracamy do Bałtyku. Witamy znowu morze doszedłszy do kolejnego znaczącego punktu czerwonego szlaku - latarni morskiej Stilo. Aby dojść stamtąd do Łeby odbijamy znów na południe, dochodzimy do miejscowości Osetnik, potem wzdłuż rzeki Chełst aż do jeziora Sarbsko, które obchodzimy od poludniowej strony. Mijamy dwie miejscowości: Przybrzeże i Nowęcin i dochodzimy do Łeby.

  • Szlak niebieski - nadmorski (Długość - ok. 28 km, przebieg szlaku: Krokowa - Ostrowo - Jastrzębia Góra - Rozewie - Władysławowo)

Z Krokowa przez Minkowice, Sławoszyno oraz Bielawskie Błota kierujemy się na Karwię. Nie wchodzimy jednak do miasteczka, lecz skręcamy w prawo na Ostrowo. Potem, wzdłuż linii brzegowej idziemy na wschód, do Jastrzębiej Góry. Kolejny etap wędrówki pokonujemy również wzdłuż brzegu Bałtyku - w ten sposób docieramy do Rozewia, a następnie Chłapowa, Cetniewa i Władysławowa. 

  • Szlak niebieski - nadmorski (Długość - ok. 26 km, przebieg szlaku: Władysławowo - Chałupy - Kuźnica - Jastarnia - Jurata)

Kontynuacja szlaku niebieskiego-nadmorskiego-rozewskiego. Szlak rozpoczyna się we Władysławowie, a następnie cały czas prowadzi wzdłuż półwyspu Helskiego (prawie cały czas od strony Morza Bałtyckiego - dopiero pod koniec jego krótki odcinek biegnie wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej), aż do miejscowości Jurata. 

  • Szlak żółty - swarzewski (Długość - ok. 12 km, przebieg szlaku: Puck - Swarzewo - Włdysławowo)

Szlak biegnie wzdłuż krawędzi Kępy Puckiej. Z Pucka idziemy przez Dolinę Płutnicy (u jej ujścia jest ostoja ptaków). Brzegiem klifowym dochodzimy do Swarzewa (sanktuarium MB Swarzewskiej Królowej Morza, neogotycki Kościół z XIXwieku, studzienka-kapliczka z XVIIIw), a następnie - w dalszym ciągu brzegiem zatoki Puckiej idziemy do Władysławowa.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0