Archiwum - Wielka Gala festiwalu Orange Kino Letnie w Sopocie

01 STY 1970 wstecz

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2012

Już w najbliższą sobotę - 14 lipca o godzinie 21:30 na sopockim Molo i na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędą się Gale uświetniające obchody 5. jubileuszu Orange Kino Letnie

W Sopocie festiwalową Galę otworzy Jacek Karnowski Prezydent Miasta, Paweł Adamski Prezes Zarządu Outdoor Cinema, Paweł Patkowski Dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska oraz Wojciech Partyka Pełnomocnik Zarządu PKP Intercity. Wśród gości specjalnych Festiwalu pojawią się m.in. Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz - rodzice chrzestni Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie, Borys Szyc laureat Diamentowego Klapsa Filmowego 2011 oraz Martyna Wojciechowska, która tego samego dnia otworzy wystawę fotograficzną „Kobieta na krańcu świata. Cztery lata inspirujących podróży”. Gospodarzem wieczoru będzie Olivier Janiak.

W Zakopanem Galę otworzy Janusz Majcher Burmistrz Zakopanego w towarzystwie Grzegorza Szkaradka Dyrektora Zakładu Południowego PKP Intercity i Artura Pasika przedstawiciela Outdoor Cinema. Galę poprowadzi Omenaa Mensah.

Podczas Gali w Sopocie wręczona zostanie nagroda festiwalowa Diamentowy Klaps Filmowy, przyznawana aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji.

Sopocką i zakopiańską Galę uświetni pokaz komedii Woody’ego Allena „O północy w Paryżu”, zdobywca Oscara 2011 w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny z plejadą gwiazd m.in. Owen Wilson, Rachel McAdams i Marion Cotillard.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Filmowy „rozkład jazdy” został podzielony na dni tematyczne. Poniedziałki to filmy "Nie tylko dla facetów”, we wtorki "Kino skandynawskie”, środy "z Orange i mega hitem”. W czwartki, w   cyklu „Made in Poland”, najciekawsze polskie tytuły minionego roku. Na początek weekendu w piątki „Francuski czar", w sobotę cykl "Oscary, Oscary...", a na koniec tygodnia, w niedziele, szalone „Rock’n’rollowe historie”. Na wszystkie pokazy jest wstęp wolny!

źródło powyższych informacji - strona festiwalu Orange Kino Letnie www.orangekinoletnie.wp.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada.